Par mums

Iepazīsti mūsu tradīcijas un mērķus!

Mūsu pamatprincipi

Akadēmiskajā mūža organizācijā sirms profesors, pieredzējis uzņēmējs, tikko darba gaitas sācis inženieris un jauns students viens otru uzrunā uz „Tu”. Tas ir tāpēc, ka mēs esam kā brāļi, kurus vieno piederība universitātei un akadēmiskajai izglītībai. Mūsu pamatvērtības ir cieņa, gods un draudzība mūža garumā. Mēs esam studentu seno tradīciju glabātāji, Latvijas patrioti un mūs vieno dzimtenes mīlestība.

Latvijai izšķirīgos brīžos studentu korporācijām ir bijusi nozīmīga loma Latvijas valsts veidošanā un nosargāšanā. Mūsu aktīvo krāsnešu ikdienas prioritāte ir sekmīgas studijas un jautra studentu dzīve, bet, kad ir vajadzība, mēs kļūstam ļoti nopietni un vienojamies kopīgu mērķu sasniegšanai. Spilgtākais piemērs Latvijas vēsturē ir studentu korporāciju veidotā Atsevišķā studentu rota, kas bija pirmā neatkarīgās Latvijas valdības militārā vienība.

Atsevišķā studentu rota
18. Novembra piemiņas gājiens uz Brāļu kapiem

Arī mūsdienās tas ir nozīmīgi un aktuāli. Kad Latvijas valsts ienaidnieki apdraudēja latviešu valodu, mēs cēlāmies un gājām mūsu valodas aizstāvībai. Kad ļaunprātīgi cilvēki gribēja postīt Ukrainas Maidana izstādi Jelgavā, mēs gājām palīgā to sargāt.

Kļūstot par pilntiesīgu ventoni mēs apņemamies domāt ne tikai par savu akadēmisko izglītību un personisko labklājību, bet arī solām palīdzēt saviem draugiem un zvēram mūžīgu uzticību Latvijai un latviešu tautai.

Kā kļūt par vienu no mums

Ne katram der korporācija un ne katrs der korporācijai, bet, ja Tu esi aktīvs, patriotisks students, Tev ir labas izredzes iegūt uzticamus draugus mūža garumā mūsu organizācijā.